26 квітня 1986 року – сумна дата в календарі України, яка стала для всіх наступних поколінь «чорною». Радіаційна смерть випустила своє жало з «мирного атома». Минуло багато років, але слово «Чорнобиль» до цієї пори звучить на весь світ. Ця аварія принесла з собою лихо, страждання, розруху, зруйновані долі людей. Чорнобиль – це трагедія, це подвиг багатьох тисяч людей і безсилля рідних щось змінити, це пам'ять, нестерпний біль втрат.
Серед техногенних катастроф, які ставалися упродовж історії людства, Чорнобильська займає особливе місце. На ліквідацію наслідків аварії була витрачена сума, еквівалентна 8,5 млрд. гривень, а прибуток від ЧАЕС становить 2,5 млрд. гривень. Ці цифри змушують задуматися над глобальними проблемами екології в нашій країні. Наслідки цієї трагедії ми відчуваємо і зараз, тож Чорнобиль – це вічний біль. Ми згадуємо і розповідаємо про цю сумну дату, щоб більше не повторилося такого.
Суворий іспит тримали всі. Ліквідатори трагедії виявили мужність, героїзм, відвагу, вірність своїй Батьківщині. Ціною своїх життів вони приборкали полум’я, врятували світ від страшної біди, не допустили ще більшого лиха.
Вшановуючи пам'ять ліквідаторів Чорнобильської трагедії, працівники шкільної бібліотеки Ліцею «Інтелект» провели низку заходів. Для здобувачів освіти було оформлено фліпчарт: «Чорнобиль: біль і пам'ять», біля якого провели групові бесіди. Учні переглянули фотодокументи «Чорнобиль. Як це було…», «Дзвони Чорнобиля» та інші.
Для здобувачів освіти 6-А та 6-Г класів було проведено голосні читання та обговорення книги Віктора Коваленка та інших авторів «Чорнобильська катастрофа в документах, фактах та долях людей». Книга містить матеріали про трагедію на Чорнобильській атомній станції. Прослухавши деякі уривки з книги, діти відчули відвертість і правдивість авторів, задумались про сенс життя та про те велике горе, якому піддає себе людина недбалим ставленням до навколишнього світу.