Соціально-психологічна служба Ліцею "Інтелект"
План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) на 2022/2023 н.р.
План роботи соціального педагога
План роботи практичного психолога
РЕКОМЕНДАЦІЇ ТА ПОРАДИ
Якщо Ви вирішили поїхати на заробітки за кордон, подбайте про свою дитину:
1. Прийміть рішення про від'їзд разом з дитиною. Це допоможе дитині зрозуміти, що ви їдете через необхідність та заради її майбутнього.
2. Підготуйте дитину психологічно до Вашого від'їзду. Дитині може здаватися, що Ви кидаєте її. Розкажіть, чому Ви їдете.
3. Поінформуйте заздалегідь близьких родичів про від'їзд та термін Вашої відсутності. Це дасть Вам можливість ретельно спланувати, хто доглядатиме дитину під час Вашої відсутності.
- Підготуйте та залиште детальну інформацію про місце свого перебування та Ваш контактний телефон. Це дасть можливість Вашій дитині або людям, які опікуватимуться нею, терміново зв'язатися з Вами.
- Повідомте вчителя (якщо дитина ходить до школи) про Вашу тимчасову відсутність. Вчитель приділятиме увагу Вашій дитині, зможе запобігти погіршенню навчання, порекомендувати дитині у випадку необхідності консультацію психолога.
6. Потурбуйтеся про наявність у дитини телефонів, куди вона зможе звернутися у випадку виникнення проблем. Серед таких телефонів повинні бути контакти дорослого, якому Ви довіряєте, вчителя, служби у справах неповнолітніх.
Пам’ятка «Безпека ваших дітей в інтернеті»
Тривожний дзвінок для батьків у поведінці дітей:
- - раптова зміна поведінки, поява таємниць, враження, що дитина щось приховує;
- - коли дитина відмовляється спілкуватися, не йде на контакт;
- - якщо істотно зростає час, проведений в інтернеті, коли дитина починає спілкуватися в мережах уночі;
- - агресія і різкі емоції загалом притаманні підліткам. Але слід звертати увагу на кількість "надмірних" емоцій. Вони не повинні переважати;
- - западання в розчарування, сум, смуток і депресії;
"Підліткам в силу особливостей психіки дуже цікаві квести, флешмоби, програми, ігри, експерименти. Коли вони бачать щось нове, раніше невідоме, то цікавляться, підхоплюють і втягуються в дію. Підлітками найлегше маніпулювати, оскільки вони хочуть самостверджуватися. Тому варто забезпечити дитині таку можливість в реальному житті.
Профілактика не повинна викликати інтерес до забороненого, тому треба проводити з дитиною розмови про події в житті і в соцмережах щодня. У тому числі: в які ігри подобається грати, чому саме у цю гру, що саме найбільше подобається, що ти в ній знаходиш для себе, а що тобі залишається після того, як закінчив грати, ніж це стане в нагоді в подальшому житті і т. д.
Формуйте інтереси поза інтернетом. І в цій розмові про життя, небезпеки, проблеми, свою долю, свій шлях, про іграх, спільноти, небезпеки в іграх, зв'язок з життям ви дізнаєтеся потрібну вам інформацію. Не запитуйте "чи знаєш ти таку гру?", запитаєте "а хтось розповідав тобі про ігри, які не тільки на екрані відбуваються, а виходять за межі, в реальному житті щось треба робити, і ти думаєш про це?" Не кажіть: "Ти мені скажи, якщо хтось таке буде пропонувати", а скажіть: "А що ти зробиш, якщо тобі таке запропонує хтось?
Щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи, кіберполіцейські рекомендують батькам:
– приділяти більше уваги дитині, її настрою, почуттям;
– перевіряти, чи не пошкоджене тіло дитини. Якщо таке є, з’ясовувати обставини, за яких з’явилися пошкодження;
– звертати увагу на коло спілкування дитини;
– перевіряти аккаунти дитини в соцмережах та групи, до яких входить аккаунт. Звернути увагу на приватні чати;
– намагатися змістовно зайняти вільний час дитини;
– контролювати, які фото- та відео- файли знаходяться в гаджетах дитини;
– встановлювати функцію "батьківський контроль" на всіх гаджетах дитини.
– прислухатися до того, що говорить дитина.