Ми запрошуємо вас до подорожі у світ казок. «Казка – це вигадка, та в ній щось повчальне зрозумій» - говорить українське прислів’я. Казка - важливе досягнення усної народної та літературної творчості. Багата і барвиста мова казок. У них життя і мудрість народу. Читаючи казки, ви опановуєте нові знання. по- новому дивитеся на свої проблеми, можливо, зміст доброї казки змінить вашу поведінку, ваше життя. Діти прослухали розповідь про правила поведінки чемних дітей, про толерантність, зрозуміли, що таке - добро і що означає – зло, та якими бувають стосунки між дітьми, що таке – булінг і як його уникнути. У нашій країні існують закони, які захищають право кожного. Всі ми маємо бути здоровими і щасливими.
Здобувачі освіти 3-х класів прочитали фрагменти казок Льюїса Керролла «Пригоди Аліси в країні чудес», та дізналися, які саме положення Закону стосувалися Аліси.
Казки Василя Сухомлинського навчають добросовісно виконувати свої обов’язки, сумлінно працювати, толерантно ставитися до вад інших людей (казки «Віл і садівник». «Горбатенька дівчинка»).
Проаналізувавши фрагмент англійської казки про трьох поросят, діти відповіли на запитання, на які ж права посягнув злий Вовк, знищивши будиночок братів-поросят. Як і чому Наф-Наф допоміг братам? Як можна назвати Наф-Нафа?
Прочитавши фрагмент казки Ганса Крістіана Андерсена «Дюймовочка», діти дізналися про Жабу та Мишу, які негідно ставилися до маленької дівчинки. Чому люди беруть шлюб, створюють сім’ї? Наскільки це важливо для людини? На всі ці запитання дітям відповідають змістовні тексти казок, які запропонували бібліотекарі.
Прочитавши фрагмент казки Шарля Перро «Попелюшка», діти дізналися, як діяти, якщо є потреба у захисті. Діти дали відповіді на запитання, як ставилася мачуха до Попелюшки? Чому Попелюшка була нещасливою? Як мають батьки ставитися до своїх дітей?Як ви гадаєте, чи достатньо норм у законодавстві для повноцінного захисту дітей?