«Голокост» у перекладі з давньогрецької означає «цілоспалення», «знищення вогнем», «жертвоприношення».
27 січня 1945 року було звільнено нацистський концентраційний табір Аушвіц. Цей день оголосили Міжнародним Днем пам’яті жертв Голокосту.
Вшановуючи пам'ять людей, які переслідувалися нацистською Німеччиною і трагічно загинули в роки Другої світової війни(1939-1945), бібліотекарі Ліцею «Інтелект» провели інформаційні хвилини для здобувачів освіти 7-8 класів та показали відеофрагменти про жахливі події того часу. Внаслідок жорстокого геноциду єврейського народу, циган, безнадійно хворих в роки війни загинуло до 6 млн. осіб.
Голокост - це страшна трагедія людства. Відбувалося знищення людей за ознакою їхньої етнічної та національної приналежності. Для цієї мети було збудовано табори смерті в багатьох країнах Європи. В’язнів змушували тяжко працювати на каменоломнях, допоки вони не ставали занадто слабкі, тоді їх вбивали.
Велику кількість тих, хто пережив Голокост, з великим ризиком для життя переховували місцеві жителі.
Потрібно відзначити українців, які під час окупації під страхом знищення або заслання до концтабору переховували євреїв у себе вдома.
Єврейська спільнота визнала героями 1755 українців з числа тих, хто ризикуючи власним життям, рятував євреїв.
Звичайно, точних даних немає, й навряд чи вони з’являться, адже до кінця Другої світової війни нацисти знищували табори смерті та місця поховань. Єврейські громади знищувалися цілком, не залишалося рідних, близьких, друзів, які могли б розповісти про їхню смерть.
Діти були вражені повідомленнями. Голокост - це велика вселюдська трагедія, про яку не можна забувати. Світла пам'ять ні в чому не винним людям!