Головна » 2023»Березень»21 » Поетична сторінка (21 березня – Всесвітній День поезії)
16:01
Поетична сторінка (21 березня – Всесвітній День поезії)
«Розкажу тобі думку таємну,
Дивний здогад мене обпік:
Я залишуся в серці твоєму
На сьогодні, на завтра, навік»
Ліна Костенко
Слово малює картину. Спробуй її побачити… Слово передає звуки. Прислухайся…Відчуй красу художнього слова, читаючи вірші українських поетів…
Олександра Олеся (справжнє прізвище - Кандиба) називають королем української поезії. 80 композиторів написали понад 200 музичних творів на слова цього митця. Для свого сина, якого називав лагідно Лелекою, Олександр Олесь писав колискові і присвячував вірші.
«Спи, мій малесенький
Спи, мій синок,
Я розкажу тобі
Безліч казок»
Анатолій Костецький – щирий друг дітей. Його поетичні твори навчають бути добрими, відкритими, чесними. Про героїв своїх книжок Костецький розповідає з гумором, доброзичливим сміхом, розумними жартами і дотепами.
«Дуже легко й дуже просто
Перегнати тата зростом!
Та щоб схожим стать на тата,
Треба ще й розумним стати»
Вірші Тамари Коломієць запрошують читачів у світ фантазії і доброти. Кожен легко може уявити собі скромну нагідку, що журиться, або поле, на якому виростають чарівні квіти…
«А в нагідки така біда,
Така біда – коса руда.
Стоїть вона , сиротина,
Одним одна коло тину.
А ромашки дивуються,
Чорнобривці чудуються:
Звідкіля ти, гарнесенька,
Як сонечко, яснесенька?»
Читаючи вірші, потрібно не лише вдумуватися в їхній зміст, а й звертати увагу на мелодійність звучання поетичних рядків.
Бібліотекарі закладу познайомили здобувачів освіти 4-х класів з віршами відомих українських та зарубіжних поетів, розповіли незнайомі сторінки з їх біографій та творчості. Дітям стали до вподоби голосні читання віршів, літературні ігри та вікторини.
Прочитали вірш Володимира Фетисова «Хто чого вчиться»
«…А людина виростає –
Їздить! Плаває! Літає!
Одкриває, пізнає
Геть усе, що в світі є»
Бібліотекарі побажали дітям "легкого плавання" у пізнанні поетичної скарбниці українського і зарубіжного письменства та запросили до шкільної бібліотеки для здобуття досконаліших знань у цій галузі.