Головна » 2023»Лютий»24 » Слово як «голос душі». Леся Українка (1871 – 1913)
15:07
Слово як «голос душі». Леся Українка (1871 – 1913)
«Слово, моя ти єдиная зброя,
Ми не повинні загинуть обоє!»
Леся Українка
Світ не знав такої поетеси. Світ пізнав творіння української поетеси, пройняті філософськими роздумами про людину майбуття, сповнені сили заперечення зла і ствердження добра. Ця поетеса – Леся Українка. Лариса Петрівна Косач (Леся Українка) народилася 25 лютого 1871 року. Її мати – відома письменниця Олена Пчілка, батько – юрист Петро Косач. Багато уваги вони приділяли вихованню своїх дітей.
Леся Українка прожила недовгий вік (42 роки), але це було прекрасне життя людини, що весь свій хист віддала народові, рідній Україні. Слово було для неї зброєю в боротьбі, а без боротьби вона не бачила життя.
Леся Українка зростала в інтелігентному середовищі відомих в Україні родин Косачів і Драгоманових. Всебічно обдарована, вона виявила свій хист у різноманітних жанрах художньої літератури. Сподівалася, що її слово розважить людей, можливо навіть збудить вогонь у чиємусь серці. Думка про вогнисте слово проймала її розум і почуття.
Її вірші, поеми, драматичні твори, казки просто розповідають про сенс життя. Вони були і є визначними публіцистичними творами свого часу. «Лісова пісня» - шедевр Лесі Українки. Це твір про силу, правду життя, гармонійну красу і творче безсмертя українського народу.
Леся Українка принесла в українську літературу багатий світ літературних героїв з гострим розумом і палким серцем. Великий талант поставив її на одне з чільних місць серед поетів світу.
Вшановуючи пам'ять відомої української письменниці Лесі Українки, бібліотекарі закладу підготували презентацію про її життя і творчість та запрошують відвідати книжкову виставку «Слово як «голос душі».