Починаючи з 2010 року у різних країнах світу відзначається Всесвітній день читання вголос (World Read Aloud Day). Це свято започаткував міжнародний освітній проект “LitWorld”. Свято спрямоване на те, щоб спонукати молоде покоління до читання книжки вголос разом із друзями, обговорювати зміст твору, ділитися враженнями та думками стосовно прочитаного.
З приходом комунікацій у світ, читання книг стало менш популярним. Але останнім часом стає помітно, що мода на читання саме паперових книг повертається! Чимало книг для розвитку людини стали популярними, багато з них перекладено, написано як для дітей, так і для дорослих. А отже, популярність читання однозначно повертається! Доказом цьому є соціологічні опитування в інтернеті, вибір у якості подарунка з нагоди свята саме книги, відмітки в соціальних мережах з хештегами #читаємокниги, #читатимодно, #читаємо та ін. За допомогою таких хештегів можна підібрати книгу, яку стане цікавою читати саме вам.
Читання вголос має надихати дітей і дорослих більше читати і спілкуватися між собою. Як писав Василь Сухомлинський: «Читання – це один з витоків мислення і розумового розвитку».
Здобувачі освіти 2-4 класів взяли участь у голосних читаннях творів В.О. Сухомлинського. Бібліотекарі закладу, продовжуючи традицію голосних читань книг відомих письменників, провели оглядове читання оповідань та казок Сухомлинського. Найбільше дітям сподобалися оповідання: "Спляча книга", "Книга й цукерки". Запрошуємо до читання!